26. maijā Balvu pilsētas skvērā, iepretim bibliotēkas ēkai, tika atklāta “āra bibliotēka”. Šajā zonā ir izvietoti divi plaši zviļņi un grāmatu "būrīši", kuros būs brīvi pieejama dažāda satura literatūra.
   Uz zviļņiem bērniem, jauniešiem un citiem interesentiem būs iespēja ne tikai lasīt izdevumus, bet arī nodarboties ar citām aktivitātēm svaigā gaisā - spēlēt spēles, lietot Wi-Fi, mācīties, atpūsties u.c. Šāda veida brīvā laika pavadīšana ir inovācija Ziemeļlatgales reģionā. Šie netradicionālie risinājumi veicinās veselīga un saturīga brīvā laika pavadīšanu, kā arī popularizēs nemateriālo kultūras mantojumu.
     Āra bibliotēka ir tapusi Lauku atbalsta dienesta projekta Nr. 16-07-AL19-A019.2206-000008 “Svaigā gaisā” ietvaros, to realizēja biedrība “Balvu Teātris”, īstenot arhitekta Elvija Sprudzāna ideju par šādu vides objektu. Zviļņus izgatavoja meistars Nauris Pomers.

   Projekta mērķis: izveidot Balvu pilsētas skvērā āra aktivitāšu zonu, veicinot Balvu novadā dzīvojošo bērnu, jauniešu, vidējās un vecākās paaudzes iedzīvotāju lietderīgu, saturīgu un veselīgu brīvā laika pavadīšanu. Projekta kopējā summa EUR 7045, tai skaitā publiskais finansējums EUR 6340,50.

Projekta vadītājs Māris Lāpāns