Skeitparka izveidošana un teritorijas labiekārtošana ir nozīmīgs ieguldījums Rugāju novada bērnu un jauniešu brīvā laika dažādošanai  un aktīvas atpūtas veicināšanai svaigā gaisā.

Mūsdienās brīvo laiku pavadīt ir iespējams ļoti dažādos veidos, jo pasaule ir attīstījusies un piedāvā daudzas lieliskas iespējas.Pamanīt progresīvās idejas un labākās no tām ieviest savu bērnu dzīvē ir mūsu kā vecāku atbildība. Brīvais laiks ir lieta, kas mūsos rada prieku un laimi, jo tajā mēs varam justies brīvi, atraisīti un nepiespiesti. Un tas mums ļoti pietrūkst ikdienā!

Tāpēc, kad divus gadus atpakaļ pie nevalstiskās organizācijas „ Mēs pasaulē” ieradās  5 pusaudži ar iniciatīvu un lūgumu palīdzēt viņiem tikt pie dažām rampām pa kurām braukt ar bmx velosipēdiem, acumirklī bija skaidrs - šī iniciatīva ir jāatbalsta. Taču mums visiem pat sapņos nerādījās šāds rezultāts, kāds šobrīd ir uzbūvēts Rugājos! Pateicoties uzņēmumiem „Mind work ramps” un „City playgrounds” - skeitparku būvēšanas profesionāļiem, mums ir viena no labākajām, šobrīd iespējamām skeitparka konstrukcijām.   

Vērojot jauniešus skeitparkā, nākas secināt, ka šādām nodarbībām ir daudz pozitīvu ieguvumu. Katra jaunā prasme skeitparkā  ir neizsakāms prieks, lepnums un vairo pārliecību par saviem spēkiem! Tās ievērojami ceļ jauniešu pašapziņu! Un šīs ir ne tikai sportiskas aktivitātes, nemanāmi tiek apgūtas arī daudzas citas dzīves prasmes, ko jaunieši apgūst saskarsmē ar vienaudžiem – tā ir kopēja kārtības ievērošana skeitparkā, savu spēju izvērtēšana, sacensību gars, drauga atbalsts pēc kritiena vai izteikta atzinība par labi izdevušos triku… īsta dzīves skola!

Pirmo reizi ideja par skrituļošanas rampām radās jau 12 gadus atpakaļ, taču toreiz bija pārāk daudz aizspriedumu un neizpratnes, lai pašvaldība piekristu ieguldīt finansējumu skeitparka ierīkošanai vai kāda no nevalstiskajām organizācijām meklētu iespējas piesaistīt projektu finansējumu. Gadiem ejot, vērojot skeitparku attīstības tendences pasaulē un Latvijas citos novados, šī iecere sāka šķist tīri laba alternatīva datorspēlēm un mobilajām  lietotnēm, kuras pārņēmušas mūsu bērnu dzīves.

Ir daudz dzirdēts par ģimenes ārstu rekomendācijām - aktīvai atpūtai vai mērenām fiziskajām aktivitātēm vajadzētu aizņemt vismaz 60 minūtes bērnu un pusaudžu ikdienā. Pie tādām aktivitātēm esot pieskaitāmi,piemēram, pārgājieni, skrituļošana, braukšana ar skeitbordu, riteņbraukšana, arī skriešana, basketbols, volejbols. Nu šāda aktivitāšu daudzveidība ir pieejama Rugāju novadā, jo mums ir gan stadions, gan strītbola laukums, gan pludmales volejbols, līdz šim pietrūka tikai – Skeitparks!

 

Projekta īstenošanas rezultātā finansējums izlietots skeitparka iekārtas uzstādīšanai, apgaismojumam, iegādāti 3 soliņi, kā arī 3 bmx velosipēdi, 4 skrituļdēļi un  5 pāri dažāda izmēra skrituļslidas. Aprīkojums, lietošanai Rugāju skeitparkā, pieejams ikvienam interesantam bez maksas, iepriekš sazinoties ar Biedrības pārstāvjiem.

Skeitparks Rugājos izveidots biedrības „ Mēs pasaulē” projektā „ Skeitparka ierīkošana un apkārtnes labiekārtošana Rugājos”  (ID nr. 16-07-AL19-A019-2201-000001) ar Rugāju novada domes būtisku līdzfinansējumu un atbalstu. Finansējums piešķirtsaktivitātē "Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas" programmā Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam apakšpasākumā "Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju" . Projekta kopējās  īstenošanas izmaksas ir EUR 34096,55. No tām publiskais finansējums EUR 30646,55 un Rugāju novada domes piešķirtais finansējums EUR 3450,00.

Informāciju sagatavoja: Mārīte Orniņa

Nevalstiskas organizācijas "Mēs pasaulē" vadītāja

Tālrunis: 26451959

E-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.