akron-L-Uzn-1

 

 

 

Šī gada novembrī un decembrī  sadarbības projekta "Tūristam draudzīgs Latgales uzņēmējs digitalizācijas laikmetā" Nr. 19-00-A019.332-000007 ietvaros norisinājās 5 semināri tiešsaistē par dažādām, uzņēmējiem aktuālām tēmām.

Seminārs „Reklāmas video veidošana” ir plaši pieprasīta semināra tēma, kas ir saistoša mūsdienīgam uzņēmējam, kurš vēlas sevi reklamēt virtuālā vidē. Šī iemesla dēļ seminārs par Reklāmas video veidošanu tika nodrošināts divos datumos 20.11.2020. un 27.11.2020. Uzņēmēji varēja apzināties video montāžas aplikāciju daudzveidību un izmēģināt radošu darbošanos katrs ar savu sagatavoto video materiālu. Dalībnieki atzinīgi novērtēja ekspertes Ilzes Deņisovas sniegto informāciju , guva zināšanas un iedvesmu radīt savus video materiālus, publicēšanai sociālajos tīklos, lai reklamētu savas preces un pakalpojumus. Šajos semināros zināšanas guva 39 uzņēmēji.

 Kā likt finansēm strādāt savā labā? Šis jautājums nomoka teju ikvienu. Atbildes un šo un citiem ar finansēm un investīcijām saistītiem jautājumiem varēja gūt seminārā, kas notika Zoom tiešsaistē 25.11. “Finanšu un investīciju plānošana, rīcības tūrisma produktu attīstībai un pilnveidei”.  Semināra laikā 9 uzņēmēji tika iepazīstināti arī ar esošo situāciju tūrisma jomā un informēti par iespējām pilnveidoties un paplašināt darbības jomas šajā nozarē.  Semināra praktiskajā daļā lektore Sarmīte Rozentāle apmācīja, kā plānot naudas plūsmu, kādi aspekti jāņem vērā aprēķinot produkta un pakalpojuma pašizmaksu. Noderīgas zināšanas tika gūtas, mēģinot praktiski pielietot šīs prasmes, veidojot jaunu tūrisma pakalpojumu, aprēķināt tā izmaksas un investīciju atdevi tuvākajos gados. Uzņēmēji augstu novērtēja iespēju praktiski izmēģināt teorētiskās zināšanas.

Latgales reģiona tūrisma uzņēmēji, kā arī uzņēmēji, kuri vēlas uzsākt darbību tūrisma biznesā  30.11. tika aicināti uz semināru "Uzņēmums un digitālie kartogrāfiskie rīki". 7 semināra dalībnieki tika apmācīti  praktiski darboties ar dažādiem tiešsaistes karšu apstrādes rīkiem, ar kuru palīdzību iespējams izveidot un plānot pārgājienu maršrutus, ceļojumu maršrutus un velo braucienus. Tūrisma uzņēmēji apguva prasmes, kā izveidot kvalitatīvu, pārskatāmu karti, ko ievietot savās mājaslapās un savienot maršrutu dažādās programmās.Ieguvēji no šī ir ne tikai paši uzņēmēji, bet arī klienti, kuriem tiks nodrošināta vienkāršāka un saprotamāka piekļuve tūrisma mītnēm.  

Plašu atsaucību uzņēmēju vidū guva seminārs 03.12. „Pārdošana tiešsaistes platformās”, kurā piedalījās 37 uzņēmēji. Semināra laikā ar savu reālo pieredzi dalījās Etsy.com,  Airbnb.com un Booking.com  patformu eksperti, kas ikdienā arī darbojas un izmanto šīs platformas kā sava biznesa sastāvdaļu. Kā izveidot Etsy veikalu un veiksmīgi tirgot preces Etsy.com platformā atklāja veikala Happymentjewelry īpašniece un Etsy Latvija komandas vadītāja Rasa Spulle.  Elīna Sokolova – Luca jau vairākus gadus izmanto Airbnb platformu sev piederošā īpašuma izīrēšanai, kā arī atklāja, kā aizsākt šāda veida biznesu. E.Sokolova –Luca dalījas ar pieredzi kā reaģēt uz negatīvām atsauksmēm tiešsaistes platformās un ko uzlabot savā darbībā, lai pakalpojums kļūtu arvien pievilcīgāks un ērtāks klientam. Eksperte aizskāra arī tēmu par grāmatvedības jautājumiem, lai tirgošana tiešsaistes platformā atbilstu Latvijas normatīvajiem aktiem un grāmatvedības prasībām.

Pullman Riga Old Town ”, “Ibis Riga Centre Hotel” un “Mercure Riga Centre” ģenerāldirektors Valdis Vanadziņš sniedza praktiskus padomus Booking.com portāla lietošanai un profila izveidošanai. Viņš mudināja ikvienu nekavēties un  izmantot tiešsaistes platformu priekšrocības sava uzņēmuma pakalpojuma pārdošanai. Viņš vērsa uzmanību uz kvalitatīvu, realitātei atbilstošu bilžu izvietošanas nozīmību Booking.com portālā, jo klienti naktsmītnes bieži vien izvēlas tieši vadoties no emocijām, ko rada šīs fotogrāfijas. 

Semināra dalībnieki atzinīgi novērtēja ikvienu pieredzes stāstu, jo tajos tika apskatītas reālas situācijas, problēmas un piemēri ar ko saskaras uzņēmēji, kas izmanto tiešsaistes platformas sava pakalpojuma un preču pārdošanai.

Kā tehniskais atbalsts novembra un decembra semināros  tika piesaistīti divi moderatori Marika Rudzīte-Griķe (semināriem 20.11., 30.11., 03.12) un Sandra Igaune(semināriem 25.11. un 27.11.), kas nodrošināja semināru norisi, dalībnieku informēšanu un informācijas apkopošanu.

Semināri ar uzņēmējiem aktuālām tēmām turpināsies jau 2021.gada janvārī. Sekojiet projekta turpmākajām aktivitātēm!  

Projekts “Tūristam draudzīgs Latgales uzņēmējs digitalizācijas laikmetā” Projekta Nr. 19-00-A019.332-000007 tiek īstenots  Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.—2020. gadam pasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība" ietvaros.“ Aktivitāte "Semināru cikls II" 

 

S.Igaune

Stratēģijas administratīvā vadītāja asistente

Starpvalstu un starpteritoriālajos jautājumos