Projekts Nr. 11-07-LL04-L413101-000007 "Personāla kombinēta zemfrekvences siltuma stimulatora piegāde un uzstādīšana”. Projekta īstenotāji: Biedrība „Vienlīdzība”. Projekta kopējas izmaksas: 2280 Ls, t.sk. publiskais finansējums (ES un Latvijas valsts līdzdalība) – 2052 Ls;Biedrības finanšu resursi  – 228 Ls. Projekta realizācijas termiņš 10.05.2011.-01.11.2012. Projekta vadītāja Tatjana Valujeva

Pasaules Veselības organizācijas statistikas dati liecina, ka 2000.gadā pasaulē bija 600 mlj cilvēku, kuri vecāki par 60 gadiem. Eiropā gandrīz katrs piektais cilvēks ir vecāks par 60 gadiem. Pansionāts “Balvi” nodrošina sociālo un medicīnisko aprūpi 160 pieaugošiem cilvēkiem, kuri vecuma vai veselības stāvokļa dēļ nespēj sevi aprūpēt.

2007.gada 25.jūlija pansionāta darbinieki un iemītnieki nodibināja biedrību “Vienlīdzība” ar mērķi kopīgi meklēt adekvātus risinājumus, lai nodrošinātu nepieciešamo aprūpi veciem cilvēkiem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, īpaši slimniekiem un vientuļiem. Šie cilvēki cieš dažādas vecuma slimības, kas saistītas ar asinsrites, elpošanas un kustības traucējumiem, demenci utt. Bet Dievs devis cilvēka organismam spēju tikt galā ar jebkuru saslimšanu patstāvīgi. Iekārta, ko biedrība "Vienlīdzība" plāno uzstādīt pansionātā "Balvi", realizējot projektu ""Esiet veseli un laimīgi!" Personāla kombinēta zemfrekvences siltuma stimulatora piegāde un uzstādīšana", tikai veicinās cilvēka organismā visu sistēmu funkcionēšanu, tajā skaitā sirds un asinsvadu, nervu un gremošanas sistēmas, izvadorgānu, balsta un kustību, imūnās u.c. sistēmu pašatjaunošanos. STONE - terapija (masāža ar karstiem akmeņiem) ir metode, kurā uz cilvēka organismu iedarbojas ar dabiskiem minerāliem: nefrītu, turmalīnu, ģermāniju, vulkāniskos iežus un akmeni elvanu, sasilstot viņi izstaro infrasarkano staru garos viļņus. Tie ir austošas un rietošas saules analogs. Infrasarkano starojumu plaši izmanto medicīnā un kosmetoloģijā. Tas ir labs palīgs veselības un laba garastāvokļa uzturēšanā, noguruma mazināšanā, darba spēju un gara mundruma saglabāšanā. Melotonīnu daudzi mediķi uzskata par pašu sensacionālāko hormonu. To izstrādā bumbuļveida dziedzeris, kurš atrodas galvas smadzeņu zemgarozā, dziedzera izmērs - zirņa lielumā. Mēģinājumi parādīja, ka melatonīns samazina risku saslimt ar vēzi, palēnina novecošanās procesu, uzlabo garastāvokļi. Mūsu organisms ir spējīgs patstāvīgi izstrādāt šo vielu saules gaismas ietekmē. Novērots, ka šis process visaktīvāk norit tieši rīta stundās - austošas saules staros. Tā kā vecā paruna "Kurš agri ceļas, tam Dievs dod... veselību un jaunību", ir vairāk nekā pamatota. Zinātne attīstās un ar siltuma stimulatoru tagad var saglabāt jaunību, veselību un prieku, tādējādi kompensējot laiku ko nav iespējams pavadīt ārā, ar ikdienas masāžas seansiem. Esiet veseli un laimīgi!

VienlidzibaMG2maza

 

Projekta vadītāja Tatjana Valujeva

Medmāsa Vita Baldone, kura sniegs pakalpojumus klientiem.