Pienācis rudens, siltās vasaras dienas nemanot ir nomainījuši dzestrie rīti, koku lapas ir kļuvušas īpaši krāšņas. Neskatoties uz silto un jauko vasaru, kas mūs šogad lutināja, mēs esam čakli strādājuši, pārstāvējuši partnerības intereses gan Latvijas mēroga pasākumos, gan ārpus tās. Esam mācījušies, klausījušies, dalījušies pieredzē, smēlušies labas idejas, ar kurām labprāt esam gatavi dalīties.

Svarīgākais ko esam paveikuši ir noslēgušās divas Leader projektu kārtas. Mēs ceram, ka projekti uzlabos vietējo cilvēku ikdienu, dzīves kvalitāti, kā arī palielināsies pakalpojumu klāsts. Par projektu konkursa rezultātiem mēs uzzināsim jau pavisam drīz.


Vēlamies Jums sniegt nelielu ieskatu pasākumos kur piedalījāmies:


Jūnijā Preiļos notika Pirmais Latvijas Lauku kopienu parlaments, kur piedalījās valdes priekšsēdētāja Ilona Džigure, stratēģijas administratīvā vadītāja Edīte Petrova , valdes locekle Maruta Paidere, partnerības biedri Solveta Logina, Irēna Romāne un Maruta Arule. Pasākuma ietvaros vairāk kā 190 Latvijas lauku un mazpilsētu kopienu pārstāvji, kā arī Latvijas Saeimas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Zemkopības ministrijas un citu reģionālajā attīstībā ieinteresēto valsts pārvaldes institūciju, nevalstisko organizāciju un pašvaldību pārstāvji strādāja pie kopienu parlamenta rezolūcijas, kas vainagojies ar dokumentu, kurā identificētas 9 rīcības, kas līdz 2015. gadā notiekošajam 2. Latvijas Lauku kopienu parlamentam ir jāveic, lai nodrošinātu Lauku kopienu ilgtspēju.

parlaments

 

 

 

 

 

 

 

Jūnijā Balvu rajona partnerību Somijā „LINC – Leader Inspired Network Community, well – being” pārstāvēja valdes priekšsēdētāja Ilona Džigure un stratēģijas administratīvā vadītāja Edīte Petrova.

Pasākumā piedalījās vairāk nekā 200 dalībnieku no dažādām valstīm – Igaunijas, Somijas, Austrijas, Vācijas u.c. Latvija pasākumā bija plaši pārstāvēta, tajā piedalījās 34 dalībnieki, pārstāvot 12 vietējās rīcības grupas (VRG).

Trīs galvenie ieguvumi no šī pasākuma ir informācijas un zināšanu pārnese, pieredzes nodošana un līdzdalība. Pieredzes apmaiņa lauku attīstības speciālistiem dod iespēju mācīties no kolēģiem citās valstīs un rast jaunus veidus, kā attīstīt savas lauku teritorijas.

Pēc dalības konferencē „LINC 2013” secinājām, ka daudzās valstīs ir ļoti līdzīgas ar lauku attīstību saistītas problēmas. Augstu vērtību šim pasākumam piešķīris tas, ka risinājumi kopīgajām problēmām ir atšķirīgi un inovatīvi, kas pārņemami un pielietojami arī citās teritorijās, līdz ar to atvieglojot darbu.

linc1

linc2

linc31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Septembra sākumā LAPAS projekta „Nevalstisko organizāciju stratēģiju izstrāde attīstības sadarbības projektu plānošanai un ieviešanai” ietvaros partnerība piedalījās seminārā „Datu bāzes organizāciju kapacitātes stiprināšanai”. Pasākumā piedalījās stratēģijas administratīvā vadītāja Edīte Petrova. Semināra mērķis bija sniegt biedriem zināšanas un praktiskās prasmes par e-iespējām, tādējādi optimizējot ikdienas darbu. Pateicoties iespējai piedalīties pasākumā tika iegūtas ne tikai praktiskas zināšanas, kā rīkoties ar dažādiem e-rīkiem, bet arī atziņa, ka ar iegūtajām zināšanām ir jādalās, ka informācijai jābūt pieejamai. Protams, mēs nedalāmies ar biznesa idejām utt., bet iespēja, ka savas gūtās zināšanas mēs nododam tālāk ir ļoti būtiska, lai VRG darbības teritorijā iedzīvotāji pilnvērtīgāk izmantotu ES sniegtās iespējas, lai kvalitatīvāk rakstītu projekts, domātu radošāk, nebaidītos īstenot savas idejas.

Septembra izskaņā partnerība piedalījās Septembra Lauku forumā Bauskā, kas tika rīkots sadarbībā ar Bauskas rajona partnerību. Partnerības intereses pasākumā pārstāvēja valdes priekšsēdētāja Ilona Džigure un stratēģijas administratīvā vadītāja Edīte Petrova

Svarīgākās tēmas bija:

-VRG interešu aizstāvības vajadzību identifikācija

-VRG tīklošanās ietekmes novērtējums LEADER pieejas kontekstā

-Ciema resursu kartes izstrādes metode-Dzīvā karte

-4.Latvijas Lauku jaunatnes forums

Vietējo rīcību grupu pārstāvji iepazinās un praksē izmēģināja Dzīvās kartes veidošanu Uzvarā, lai apzinātu resursus un izzinātu iedzīvotāju vajadzības.

Pasākuma uzsvars bija vērts uz Jauniešu ieguldījumu Uzvaras ciema attīstībai. Rezultātā tika izstrādātas 3 interesantas un inovatīvas idejas, ko varētu darīt ciema perspektīvas veicināšanai.

Pētnieciskā metode „Dzīvās kartes veidošana” izrādījās ļoti efektīva un aizraujoša, domāju, pavisam drīz tā kļūs par plaši izmantojamu metodi, lai izpētītu savas teritorijas resursus un priekšrocības.

bauska-1

bauska-2

 

 

 

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja: Stratēģijas administratīvā vadītāja Edīte Petrova