Biedrība „Balvu rajona partnerība” izsludina atklātu sestās kārtas projektu iesniegumu pieņemšanu pasākumā „Konkurētspējas veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā” un pasākumā „Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā” atbilstoši Ministru kabineta 2011.gada 4.oktobra noteikumiem Nr.764 „Kārtība, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu lauku attīstībai pasākumā „Konkurētspējas veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā” un pasākumā „Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā”.

Projektu iesniegumu pieņemšana notiks no 2013.gada 29.aprīļa līdz 2013.gada 29.maijam

6.kārtā pieejamais publiskais finansējums ir 180666,85 LVL.

Projektu iesniegumi jāiesniedz biedrībā „Balvu rajona partnerība” Brīvības ielā 48, Balvos, ēkas 2 stāvā. Kontakttālrunis 28300569 (stratēģijas administratīvā vadītāja Edīte Petrova). Projekta iesniegumu elektroniskā dokumenta formā, parakstītu ar elektronisko parakstu un apliecinātu ar laika zīmogu „Elektronisko dokumentu likumā” noteiktā kārtībā, iesniedz, nosūtot uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .

Projektu iesniegumu pieņemšana notiks Lauku attīstības programmas 2007.-2013.gadam 4. ass 413. pasākuma „Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstību stratēģiju īstenošanas teritorijā” ietvaros šādām aktivitātēm un rīcībām:

Aktivitātes „Iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, informācijas tehnoloģiju un program­mu nodrošinājuma iegāde un uzstādīšana un infrastruktūras izveide pakalpojumu pieejamībai, kvalitātei un sasniedzamībai pakalpojumu sniegšanas vietā vietējiem iedzīvotājiem” ietvaros šādām rīcībām:

2. Uzņēmējdarbības dažādošana, pieejamais publiskais finansējums 6.kārtā 55112,30 LVL;

Aktivitātes „Iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, informācijas tehnoloģiju un pro­grammu nodrošinājuma iegāde un uzstādīšana un infrastruktūras izveide sabiedrisko aktivitāšu (tajā skaitā apmācību un interešu klubu, kultūras, vides aizsardzības, sporta un cita brīvā laika pavadīšanas aktivitāšu) dažādošanai vietējiem iedzīvotājiem” ietvaros šādām rīcībām:

5. Sporta, tūrisma, atpūtas un brīvā laika infrastruktūras izveide, pieejamais publiskais finansējums 6.kārtā 62958,81 LVL;

6. Kultūras, kultūrvēsturiskā un dabas mantojuma saglabāšana, pieejamais publiskais finansējums 6.kārtā 62595,74 LVL .

Rīcības, mērķis un plānotās darbības:

Mērķis (visām rīcībām): Veicināt lauku ekonomikas attīstību un dzīves kvalitātes uzlabošanu, nodrošinot nepieciešamo pakalpojumu pieejamību un atbalstot vietējo iedzīvotāju iniciatīvu sabiedriski nozīmīgu projektu izstrādē.

2. Uzņēmējdarbības dažādošana

Vienkāršota rekonstrukcija, rekonstrukcija, renovācija, vienkāršota renovācija, labiekārtošana, nepieciešamā aprīkojuma un materiālu iegāde, kā arī uzstādīšana. Atbalstīt gan esošu, gan jaunu uzņēmēju aktivitātes -sabiedriskā labuma projektus uzņēmējdarbības dažādošanā. Zaļie tirgi, mājražošanas produktu tirdzniecības punkti.

5. Sporta, tūrisma, atpūtas un brīvā laika infrastruktūras izveide

Teritorijas un/vai telpu labiekārtošana. Nepieciešamā aprīkojuma un materiālu iegāde.

Atbalstu saņems jaunas infrastruktūras izveidē vai esošās infrastruktūras vienkāršotā rekonstrukcijā un rekonstrukcijā.

Ir atbalstāmas tādas aktivitātes kā bērnu rotaļu laukumu izveide, peldvietas, takas, sēdvietas, tūrisma maršrutu, soliņu, skatu torņu izveide, norādes, estrādes celtniecība, u.c.

6. Kultūras, kultūrvēsturiskā un dabas mantojuma saglabāšana

Teritorijas un/vai telpu labiekārtošana. Nepieciešamā aprīkojuma un materiālu iegāde.

Atbalsts dabas objektu labiekārtošanai, izvietojot norādes, soliņus, uzstādot informācijas stendus, koka figūru izgatavošana un uzstādīšana, atbalsts arhitektūras mantojuma, apkārtējās vides vērtības saglabāšanai; atbalsts svētvietu, krucifiksu, vēsturisko objektu, pieminekļu, piemiņas zīmju, privāto muzeju, kultūras un mākslas objektu, novadnieku ekspozīciju iekārtošanai.

Projektu atbilstību vietējai attīstības stratēģijai vērtēs pēc 12 kritērijiem, kas tiks novērtēti pēc punktiem: 0 = „neatbilst”, 0,5 = „vāji”, 1,0 = „apmierinoši”, 1,5 = „labi”, 2 = „ļoti labi”, maksimālais kopējais punktu skaits ir 24 punkti.

Vērtēšanas kritēriji visām rīcībām:

1. Cik lielā mērā projekta izstrādē ir iesaistīti lauku iedzīvotāji un projekta īstenošana tiek virzīta uz iedzīvotāju (t.sk. mērķa grupu) vajadzību sasnieg­­šanu – ir notikušas konsultācijas ar attiecīgās projekta darbības teritorijas iedzīvotājiem par projektā izvirzītajām prioritātēm, mērķiem, uzdevumiem, aktivitātēm Vai ir sadarbība starp NVO, vietējiem uzņēmējiem un pašvaldību?

2. Vai projekta iesniegums parāda, ka projektā plānotās aktivitātes ir skaidri definētas un nodrošina kvalitatīvu rezultātu sasniegšanu un ir atbilstošas noteiktajai prioritātei, pasākumam un rīcībai?

3. Cik lielā mērā projekts ir inovatīvs projekta darbības teritorijā?

4. Vai projekts ir nozīmīgs izvēlēto mērķa grupu vajadzību risināšanai?

5. Vai projektā paredzētās aktivitātes ir noteiktas atbilstoši laika grafikam?

6. Vai finansiālo izdevumu apraksts ir pamatots, pietiekami detalizēts, viegli caurskatāms un atbilstošs reālajiem izdevumiem?

7. Vai tiek radītas jaunas un/vai saglabātas esošās
darba vietas, netiek radītas darba vietas – 0 punkti, saglabā esošās no 0,5 – 1 punktiem, izveido jaunas – no 1 līdz 2 punktiem?

8. Vai projektam tiek nodrošināta ilgtspēja?

9. Vai projekta administrēšanā un īstenošanā iesaistītajam personālam ir atbilstoša kvalifikācija un pieredze un vai projekta iesnieguma dokumentācijas un projekta ieviešanas gatavība ir pietiekama un atbilstoša

10. Vai ir plānotas aktivitātes projekta publicitātei un informācijas izplatīšanai novada (tā novada teritorijā, kurā darbojas biedrība un kurā paredzētas projekta aktivitātes) vietējā informatīvajā izdevumā un novada tīmekļa vietnē (mājas lapā internetā)

11. Projekta ieviesējs LEADER 4.ass projektu iesniegumu konkursu ietvaros iesniedzis 1 vai 2 projektus – 2 punkti, 3 projektus -1 punkts, 4 un vairāk projektus – 0 punkti.

12. Projekta īstenošanas vietas attālums līdz novada centram (jo tālāk, jo augstāks vērtējums, projektu īsteno novada centrā – 1 punkts, tuvāk centram 1,5 punkti, tālāk no centra – 2 punkti.).

Specifiskais vērtēšanas kritērijs: ja iesniegtie projekta pieteikumi saņem vienādu punktu skaitu, tad augstāku vietu ieņem tas projekta iesniedzējs, kas projektu iesniedz pirmo reizi un/vai iesniedz no teritorijas (pagasta, ciema), kur vēl nav īstenots/i Leader projekti (plānošanas periodā no 2009. līdz 2013.gadam).

Lai projekts atbilstu vietējai attīstības stratēģijai, projektam ir jāsaņem 66,7 % jeb 16 punkti no maksimālā punktu skaita.

Ar Vietējās attīstības stratēģiju, rīcību mērķiem, plānotajām darbībām, projektu vērtēšanas kritērijiem un minimālo punktu skaitu pozitīva atzinuma saņemšanai var iepazīties Brīvības ielā 48, Balvos, ēkas 2 stāvā, Lauku atbalsta dienesta mājas lapā www.lad.gov.lv un partnerības mājas lapā www.balvi.partneribas.lv