2017.gada 21. un 22 septembrī biedrības “Balvu rajona partnerība” stratēģijas administratīvā vadītāja Ilona Džigure, piedalījās Latvijas Lauku foruma rīkotajā mācību seminārā vietējo rīcības grupu (VRG) pārstāvjiem, kas notika Iecavas novada "Iecupēs". Semināra laikā tika apskatītas sekojošas tēmas: LEADER pieejas īstenošanas pieredze - iedzīvotāju aktivizēšana un ietekme uz teritorijas attīstību, iesaistīto partneru sadarbība un lēmumu pieņemšanas process, sabiedrības virzītas vietējās attīstības (SVVA) stratēģijas īstenošanas administratīvā darba un funkciju izpildes aspekti; uzņēmējdarbības sekmēšana VRG teritorijā.
     Seminārā notika arī VRG un Lauku atbalsta dienesta (LAD) saruna par sadarbību LEADER pieejas īstenošanu šobrīd un nākotnē. LAD direktore Anna Vītola- Helviga informēja par plānotajām izmaiņām VRG lēmumu pieņemšanā par projektu atbilstību SVVA stratēģijai.
     Semināra laikā vietējo rīcībs grupu pārstāvji prezentēja savās teritorijās realizēto LEADER projektu produktus un izstrādājumus. Biedrība " Balvu rajona partnerība" prezentēja uzņēmuma SIA “AMATI projekts” uz projekta “Lielformāta tekstilaudumu apdruka un radošā mārketinga pakalpojums” iegādātām iekārtām apdrukātos T-kreklus biedrībai. Uzņēmums īpaši lepojas ar to, ka šāda līmeņa iekārtas ir vienīgajiem Ziemeļlatgalē un Ziemeļvidzemē, spējot būtiski kāpināt tā konkurētspējību gan vietējā, gan reģionālajā tirgū (Igaunija, Krievija, Baltkrievija, Lietuva). Plotera drukas platums ir 1,6m, kā arī tiek izmantotas 8 tinšu eko-solventa krāsas, kas ļauj sasniegt maksimālo drukas kvalitāti visiem radītajiem produktiem. Iegādātās iekārtas ļauj vienīgajiem šajā reģionā apdrukāt melnu vai tumšu materiālu ar visdažādākajām krāsām. Iegādātā izšūšanas šujmašīna un datortehnika ļauj radīt izcilas kvalitātes personalizētus dizaina un atpazīstamības produktus. Iegādātās iekārtas efektīvais izmantošanas laiks ir vismaz 10 gadi un tas papildina uzņēmuma rīcībā jau esošos darba instrumentus un iekārtas, kas ļaus realizēt ikviena klienta prasības īpaši augstā kvalitātē.
     Kā otrs uzņēmējs tika prezentēts mikrouzņēmuma „ASNA-G”uz projekta „Darbgalda iegāde mikrouzņēmumam IK „ASNA-G” ražošanas paplašināšanai vietējiem iedzīvotājiem” iegādātajām iekārtām ražotie dekoratīvie koka elementi grīdām un sienām. Projekta īstenotājs Nauris Pomers nonācis pie secinājuma, ka Latvijā pamazām atgriežas jauni cilvēki no ārzemēm, kuri vēlas būvēt jaunas mājas un veidot ģimenes. Tiek ņemti kredīti un aktīvi norit būvniecības darbi. Attīstās pieprasījums pēc dabīgā materiāla – koka izstrādājumiem. Mikrouzņēmums IK”ASNA-G” jau kopš 2012.gada izgatavo dažādu izmēru koka mēbeles un durvis pēc individuāla pasūtījuma. Projekta rezultātā iegādātais darba galds ļaus palielināt uzņēmuma ražošanas apjomus un papildus izgatavot koka dekoratīvos elementus sienām un griestiem.
    Apmācību laikā tika apskatīti LEADER projekti biedrības „Bauskas rajona lauku partnerība” teritorijā. Biedrība "Kalna svētību kopiena", kas ir teritorijas garīgās un fiziskās rehabilitācijas vieta atkarībā nonākušiem cilvēkiem. Realizējot LEADER projektus, atjaunojusi Bruknas muižu un labiekārtojusi tai pieguļošo teritoriju. Šajā plānošanas periodā biedrība pievērsusies jaunam darbības veidam, uzsākot ķiploku pārstrādi. LEADER projekta ietvaros līdz šī gada beigām plānots iegādāties ķiploku pārstrādes līniju un uzsākt Zemgales reģionā inovatīva produkta – ķiploku pulvera- ražošanu. Atrašanās vieta: Sabiedriskā labuma un uzņēmējdarbības projekti - Brukna, Dāviņu pagasts, Bauskas novads.
    Biedrība “Tehnisko sporta veidu klubs “Pīlādzis”” dibināta 2005.gadā. Izveidots sporta un atpūtas parks “Pīlādžu mototrase”. Dažu gadu laikā ar ELFLA līdzfinansējumu biedrība ir radījusi bāzi masu pasākumu organizēšanai, kas spēj uzņemt līdz 25 000 apmeklētāju un nodrošināt 1000 autostāvvietas. Sporta un atpūtas parks ir kļuvis par vietu kultūras, atpūtas, sporta un citu pasākumu organizēšanai vietējiem iedzīvotājiem un viesiem.
Atrašanās vieta: “Pīlādži”, Stelpes pagasts, Vecumnieku novadā.